700-річчя ЛьвоваВ серпні 1956 р. у Львові урочисто відзначали умовний 700-річний ювілей міста. Під час цих "урочистостей" Львів був прибраний радянськими прапорами, комуністичними транспарантами і гаслами, які здебільшого нічого спільного з 700-річчям не мали. На ратуші замайорив львівський прапор із цифрою "700". Були проведені численні заходи з увічнення цієї дати: збори, виставки, видані книги, путівники та довідники з історії Львова.

У зв'язку з ювілеєм на львівських діячів культури, мистецтва та науки, а також працівників промисловості "посипалися" різні відзначення. Ордена не дістав ніхто, бо не зуміли ще "заслужити" його ні Львів, ні львів'яни. Почесні звання "народного артиста", "заслуженого діяча мистецтва" та "заслуженого артиста" одержало 10 осіб, але між ними тільки двоє західних українців, а решта артисти, які ніколи і нічого спільного зі Львовом і навіть з Західною Україною не мали.

З приводу урочистої дати Трест зеленого господарства у серпні 1956 р. виконав декоративну вазу, викладену з різних гатунків сезонних квітів із цифрою «700». На жаль, автори подібних композицій з квітів, які були розташовані в деяких львівських парках та скверах, залишаються невідомими. Ваза була розташована в центрі клумби на вісі головної алеї парку ім. І. Франка, на стику вулиць 17 Вересня (від 1991 р. вул. Січових Стрільців), Словацького та Університетської. До кінця 1940-х рр. на цьому місці стояв пам'ятник графу Агенору Голуховському.

Читайте також:
Клумби старого Львова
Єзуїтський парк

Поділитися з друзями