Архієпископська кам'яниця на площі Ринок, 9У 1376 р. намісник угорського короля в Галицькій Русі Владислав Опольський призначив цю ділянку для римсько-католицьких архієпископів. Однак початковою їх резиденцією став Галич, а на львівський Ринок першим перебрався у 1414 р. Ян Жешовський — львівський архієпископ-митрополит у 1412—1436 рр.
Резиденція на Ринку була ґрунтовно перебудована за проектом Яна Покоровича у 1634 р. і стала на той час найпрестижнішою будівлею в місті. Споруда мала 68 кімнат. Особливою пишністю виділялася золота вітальня, стіни якої оздоблювали художні кахлі. Тож польські королі обрали палац римсько-католицьких архієпископів для свого помешкання у Львові, замість понурого заповненого випарами Полтви Низького Замку.

У будинку, що стояв на цьому місці раніше, 1406 р. перебував литовський князь Свидригайло, у 1673 р. тут помер польський король Михайло Корибут-Вишневецький; деякий час тут мешкав польський король Ян Собєський. Будинок став свідком різноманітних подій.
У 1772 р. місто зайняло австрійське військо, в палаці архієпископа розташувалося військове командування Галичини, на чолі якого стояв генерал Андреас Гадік граф фон Футак. У 1845 р. будівлю ґрунтовно перебудували у стилі віденського класицизму, добудували четвертий поверх, і архієпископський палац перетворили на латинську духовну семінарію.
У 1909—1914 рр. в будинку містився Англійський клуб, а в 1912 відбулося перше зібрання товариства есперантистів.

Читайте також:
Ансамбль площі Ринок

Поділитися з друзями