Де протікала львівська річка ПолтваНа захід від середмістя за Полтвою, проспектом Шевченка та Свободи в давні часи були багнища й мочари. Ще коло 1780 р. на проспекті Свободи (непарні числа) нічого іншого не було, тільки багнища та трясовища. В околиці проспекту Шевченка та вулиці Чайковського були ставки, там полювали на качок.
Проспектом Шевченка, площею Міцкевича й далі через проспект Свободи протікала Полтва. На проспекті Шевченка сходилися два її джерельні потоки — Пасіка і Сорока.

Головний потік Пасіка, що збирає води з Погулянки та Цетнерівки, йшов теперішньою вулицею Костя Левицького, перетинав вулицю Панську й Баторія і входив на Академічну площу; до нього в околиці вул. Кониського допливав крутий потік із Вороблячого ставу (тепер басейн на території зооветеринарного інституту) у саді сакраменток, а другої сторони — потік Сольський.
Другий потік Сорока, що постає з двох потоків: один пливе з Вульки (Колись Вулька була окремим підміським поселенням; розташована між вулицями Княгині Ольги, Сахарова, Гвардійською, Стрийською і залізничним полотном), другий із Залізної води,— двоє з'єднуються внизу Стрийської вулиці (тут колись був міст і рогачка), і об'єднаний потік пливе через вул. Ш. Руставелі та Саксаганського.

Читайте також:
Фотографії теперішньої Полтви
Полтва на вулиці Академічній
Хроніки львівської Полтви
Оперний театр на річці Полтві

Поділитися з друзями