Доля місіонерського костелу Св. Войцеха

Найромантичнішою виглядає дорога під горою Лева, висота якої 388 метрів над рівнем моря, що на південний схід від Високого Замку. Цю гору ще називають Пісковою, Лисою, а в XV—XVII ст. львівські міщани називали її горою Стефана На гравюрі А. Гоґенберга за рисунком 1607—1608 рр., автором якого вважають А. Пассаротті, її названо: "гора Стефана, загальна звана Левовою". Львівські міщани перенесли назву гори на 400 метрів далі, щоби трохи збільшити площу своїх володінь.
В долині між горами Левовою та Змієвою, у 1607 р. збудували невеликий дерев'яний костел Св. Войцеха, коштом міщанина Петра Москалика. Поблизу костела був цвинтар, на якому ховали померлих під час епідемій чуми. У 1704 році в цьому костелі перебував шведський король Карл XII, який керував облогою та штурмом Львова. У 1747—1784 рр. в будівлі містилася духовна семінарія. Австрійська влада закрила костел у 1784 р. і перетворила його на пороховий склад. З 1906 р. костел повернули католикам, а за радянських часів у ньому знову влаштували військові склади. Ще два порохові склади були споруджені неподалік австрійським військом: над нинішньою вул. Княжою, де зараз є телестудія, і наприкінці нинішньої вулиці Кривоноса, перед входом до парку Високий Замок. Тут у 1912 р. за проектом британських архітекторів збудували Луна-парк з "американськими гірками" та "павільйон жахів". Сюди ще до березня 1970 р. піднімався вулицями Лисенка, Гуцульською та Кривоноса одновагонний трамвай №12.
Від 2001 р. тут розташована греко-католицька церква Св. Йосафата та Всіх Українських Мучеників і осередок релігійно-громадської організації "Miles Jesu", яка займається проповідництвом серед молоді. Костел розписаний маляркою з Чехії Мілою Міною і освячений 8 серпня 1996 року.

Читайте також:
Замкова Гора
Церква Вознесіння Господнього на Старознесенській

Поділитися з друзями