Історичні записи готелю "Жорж"

11 травня 1919 р. — реклама у газетах "Грандіозний підвечірок у готелі "Жорж". Цвях сезону. Окрема артистична програма — фантастична кулінарія — на передвоєнному рівні. Перше таке спіткання цілого Львова з воєнних часів, яке покликане розвіяти атмосферу останніх років".
5 листопада 1919 р. — знаний шахрай Маркус Фершейн видурив у гостя готелю Ромуальда Чайковського 200 корон завдатку за 150 кг білого цукру. Результат — ні "купця", ні цукру, ані завдатку.
23 січня 1920 р. — за крадіж плаща вартістю 800 корон у гостя Натана Буса заарештовано челядника готелю "Жорж".
28 січня 1920 р. — Янові Врублю украдено з валізки гардероб вартістю 2800 корон і готівку 2000 корон.
20 березня 1920 р. — дорогою з "Жоржа" до Головної пошти вкрадено комісіонеру готелю Павлові Бродішу з кишені 400 тис. марок, котрі належали готелю.
25 лютого 1921 р. — у парку Кілінського заарештовано Яна Янка, коли спробував срібні ложечки з вигравіруваним написом готелю "Жорж".

13 вересня 1929 р. — сенсаційний влам у готель "Жорж". Учора вранці власник крамниці дамського одягу, що в готелі "Жорж", Якоб Постамент виявив, що вкрадено йому багато дорогого вбрання, у тому числі хутра. Слідство виявило, що злодій дав себе замкнути в крамниці звечора і протягом ночі встиг розбити касу, в якій було 4100 румунських лей, поцупити діамантовий перстень, велику кількість бобрових шкурок, плащ на хутрі вартістю 1 500 000 марок та кілька дорогих дамських плащів. Загальна шкода виносить близько 10 мільйонів марок.
За висновком поліції злодіїв було двоє. Спакувавши речі, вони розбили залізні двері з магазину до внутрішнього подвір'я і вибралися з готелю крізь лабіринт пивничних закамарків на вулицю.
26 липня 1929 р. — тривалий час хтось крав гроші на шкоду власника готелю "Жорж" Мечислава Боровського. Врешті вчора прихоплено на гарячому 18-літнього кельнерського помічника Валеріяна Вільчинського.
29 січня 1933 р. — вода залила пивниці готелю "Жорж". Вчора вночі тріснула водотягова рура при вул. Академічній. Усі півниці "Жоржа" опинилися нагло на глибині близько двох метрів. Водотягова служба перекрила воду по цілій Академічній. Біля кав'ярні "Жорж" було розкопано хідник з наміром направити пошкоджену руру.
26 квітня 1935 р. — Адам Ціхоцький, виселений з мешкання на Підзамче, 9, по безуспішних пошуках даху над головою вльокалювався обіч готель "Жорж" разом із ліжком, постіллю та кількома меблями, спричинивши в такий спосіб велике збіговисько. Поліція усунула його разом із родиною і поселила в казенні бараки.
31 квітня 1936 р. — поліція арештувала Михайла Корицького, гардеробного готелю "Жорж", за систематичну крадіж вина з пивниці ресторації готелю на суму 590 злотих.

Читайте також:
Колись тут був готель
Найстаріший діючий готель Львова

Поділитися з друзями