Хроніки львівської Полтви

Полтва була значною рікою, мала багато води, виходила з берегів і не раз робила на передмісті значні шкоди.
У 1511 р. вона підмулила декілька домів і частину міського муру.
В червні 1514 р. ріка вдерлася до міста крізь мури.
В 1770 р. вода залила нижче положені пивниці й церковні підземелля, де було поховані поважні особи. Як тільки вода втихомирилася, тіла почали гнити, так що не прийшла пошесть у місто.
В 1853 році вода йшла рівно з берегами, несла з собою балки, дерева, вирвані з корінням, хатні предмети. На Галицькому передмісті вода забрала двох дітей, одне з них було врятовано.
У 1873 р. був останній вилив Полтви, вода виступила аж на проспект Свободи, позабирала на передмісті тварин. Тоді площа Міцкевича виглядала, як одне велике балото.

Вулиця Кохановського була багниста і в середній частині незамешкана. Названо її "Рурами" або "На рурах" від водопроводу, що йде нею від Погулянки. На початку цієї вулиці замітні доми з "крученими стовпами", що надали ім'я цьому місцю. При кінці вулиці "на рурах" за ставком Шуманівкою (біля Ветеринарного інституту) доми ставали густіші й була тут славна колись реставрація Макольондри з городом. Сюди вела дорога на Погулянку.
Вулицею Яблоновських плив потік Сорока. Простір над річкою аж до вулиці Зибликевича(І. Франка) був незаселений до XVIII ст., очевидно, через мокре положення.

Читайте також:
Фотографії теперішньої Полтви
Полтва на вулиці Академічній
Оперний театр на річці Полтві
Де протікала львівська річка Полтва

Поділитися з друзями