Костел Святої Анни на ГородоцькійКостел августинів Св. Анни закладений у 1505 р. на Краківському передмісті. Первісний дерев'яний костел згорів у 1509 р. Від часу побудови первісної дерев'яної каплички костел Успіння Святої Анни є візуальним центром Городоцької дільниці. Костел був зведений із каменю і дерева. Кожного століття костел зазнав перебудов та реставацій, а також багаторазово горів, через що він змінював свій вигляд. Найбільші втрати припали на ХХ століття, коли значно змінився зовнішній вигляд та зник багатий декор інтер'єру.

У 1648 р., під час облоги Львова козаками, храм було знищено знову. Новий муровний костел Св. Анни повстав у 1673 році. Після часткової перебудови у 1730 р. храм набув сучасного (теперішнього) баркового вигляду.

На початку XVIII ст. ікона Матері Божої з дитям Ісусом, що знаходилась у храмі, стає відома як чудотворна. Саме перед нею у 1710 році міщани заносили свої молитви і просили у Богородиці відвернути від міста пошесть важкої недуги. Їх молитви були вислухані.
Австрійська влада закрила монастир у 1783 р., після скасування ордену, приміщення монастиря було пристосовано під школу. Лише у 1820 році костел став парафіяльним. У 1824 і 1863 рр. храм було реставровано. Тоді ж була добудована дзвіниця храму.

У 1810 р. перед головним входом установили скульптурну фігуру Св. Яна Непомуки, патрона мостів. Крім мостів, фігури Св. Яна Непомуки ставили на площах, на роздоріжжі та перехрестях доріг. У 1911 р. був конкурс на перебудову костелу — можливо через стан костелу та його вежі. У 1927 р. відбулася реставрація костелу під керівництвом архітектора Броніслава Віктора. Верхівка вежі отримала стилізоване барокове завершення.
У 1991 році храм Св. Анни передено громаді Української Греко-Католицької Церкви.

Інтер'єр костелу близько 1912 р.

Поділитися з друзями