Поховання на Личаківському цвинтаріВідкриття Личаківського цвинтаря пов'язано із захопленням Львова Австрійською монархією у 1772 р., яка впровадила тут нові порядки. Вже в 1783 року імператор Йосип ІІ зобов'язав міську управу Львова ліквідувати кладовище навколо міських храмів. Влада Львова не поспішала виконувати цей наказ, доки не отримала повторного. За межами околець старовинного Львова, на узгір'ї, де на початку XVI ст. ховали знедолених тут на території, що мала назву Личаків у 1786 року було офіційно відкрито Личаківський цвинтар. Але тут ховали заможних міщан, які жили в центральній частині міста, саме завдяки цьому Личаків став неповторним некрополем, який у наш час 1990 році отримав відповідний музейний статус.

В історії старого Львова було багато пожеж і одна з них торкнулася Личакова. У 1848 року в міській ратуші згоріли всі поховальні книги і тоді було проведено новий облік поховань. В період Австро-Угорської монархії до Личакова було введено суворе правило, за не сплату за місце поховання карали, такі пам'ятники зносили, а останки ховали у братську могилу. З каменів знесених пам'ятників збудовано дві вхідних брами та викладено фундаменти для огорож. Багато шкоди заданих під час радянської влади. Тут було скинуто багато хрестів та перекопано не мало старих поховань.
За часів Незалежності України, Личаківський некрополь стає одним з найунікальніших та доглянутих в Європі. Вся територія цвинтаря має 86 ділянок, а також п'ять меморіалів, серед яких меморіал Української Галицької армії, польські військові поховання 1918—1919 років, два радянських — Пагорб Слави та військові поховання радянських воїнів і меморіал української повстанцької армії — Стіна пам'яті. Є два українських пантеони, політв'язнів, репресованих борців за волю країни, а також поховання Січових стрільців УГА і польських повстанців 1863 року.
Найдавніша надгробна плита датована 1675 року, вона була перенесена сюди, з одних прицерковних цвинтарів міста і є важливою пам'яткою цього часу.

Читайте також:
Тут поховані Орлята
Пострах усього міста
20 фотографій на території Личаківського цвинтаря
Старе єврейське кладовище

Поділитися з друзями