Львів у фільмах

В радянські чясм у Львові проводили зйомки чи не щороку, Про те, у яких стрічках можна побачити наше місто, - у розмові з Григорієм Чопикам, головою спілки кінопідприємців Львівської області.

Пане Григорію, то які фільми із тих, що знімали у Львові, найчастіше спадають Вам на гадку?
Безперечно, довоєнне відео на пісню "Тілько ві Львові", де можна побачити площу Ринок. Це кадри з чергового художнього фільму Міхала Вашинського "Волоцюги". Головні ролі там зіграли й виконали цю пісню тодішні львівські актори-батяри Щепцьо Мігач (справжнє ім'я — Казімеж Вайда) і Тонько Титилита (Генрик Фогельфангер). Перед "Волоцюами" були ще дві стрічки зі Щепцьом і Тоньком: "Буде краще" і "Серце батярам". Усі ці фільми — плід творчої праці кінематографічного об'єднання, яке було в тому будинку, де нині Національний банк.

Уривок з фільму "Волоцюги"

А як щодо радянських фільмів?
Найбільше сцен, які знімали у Львові, бачимо у стрічці "Д'Артаньян і три мушкетери". Зокрема у кадрах в'їзду головного героя (його роль зіграв Михайло Боярський) до Парижа можна впізнати вулицю Сніжну, знайомство з мушкетерами та їхнім наставником де Тревіллем відбувалося біля палацу Потоцьких та коло брами Собору святого Юра, а зустріч із Рошфором — за Андріївською церквою, перед самим входом до інституту "Західукрпроектреставрація". До речі, свою пісню мушкетери співають, проїжджаючи повз церкву Святого Духа (колишній Домініканський собор) та біля муру на вулиці Грушевського. Інші кадри цієї стрічки знімали біля костелу святого Антонія та Вірменської церкви.

Знімок фільму "Д'Артаньян і три мушкетери"

Зйомки ще одного відомого фільму — "Старики-розбійники", де в головній ролі Юрій Нікулін, проводили перед входом до ратуші та в картинній галереї.

Знімок фільму "Старики-розбійники"

Крім того, у ті часи в нашому місті знімали стрічки "Рецепт її молодості", "Чарівний голос Джельсоміно", "Удаваний хворий", а також давніші — "Спортивна честь" (про футболіста-провінціала) і "Майор Вихор".
Та, мабуть, першим радянським фільмом, зйомки якого проходили у Львові, була кінокартина Михайла Ромма "Мрія" (1941 рік). У ній йшлося про приєднання Західної України до СРСР. До речі, одну з ролей у цьому фільмі зіграла легендарна акторка Фаїна Раневська — вона обожнювала наше місто, зокрема прогулянки Стрийським парком.

Читайте також:
"Гітлер капут" — фільм, який знятий у Львові

Поділитися з друзями