Львівська політехнічна школа

Львівська політехніка — одна з найдавніших академічних технічних шкіл Європи. Історія Цього навчального закладу почалася із заснування трикласної реальної школи (1817 р.); через 20 років її статус виріс до рівня Реально-торгової Реально-торгової академії. Після переведення з університету кафедри будівництва, 4 листопада 1844 році, була створена "Технічна академія". До 1848 р. вона містилась в будинку Даровського на розі вул. Театральної та Вірменської. Згорілий під час бомбардування 1848 р. будинок відновили тільки через два роки, до того часу Технічна академія містилась у приміщенні ратуші. В 70-их роках ХІХ ст. намісник Галичини граф А. Глуховський придбав у родини Фредрів земельну ділянку для побудови нової споруди Технічної академії.
Дозвіл на будівництво Політехніка отримала від австрійського уряду 12 квітня 1872 р. Для будівельних робіт були виділені з казни чималі кошти — 1 300 000 золотих. В тому ж 1872 р. році опрацювання проектів нового будинку доручено архітектору Юліану Захарієвичу. В кінці 1872 р. він завершив проекти головного корпусу Політехніки і окремого будинку для хімічного факультету. В 1873 р. після обговорення проектів у Політехніці, в уряді Галичини і в Міністерстві освіти Австро-Угорщини їх було затверджено. Проект головного корпусу архітектор опрацював у стилі неоренесансу, найбільш популярному тоді в європейській архітектурі.
Будова корпусів Політехніки почалася 1 квітня 1874 р. на місці колишніх садів графині Фредро. Швидше від головного корпусу у вересні 1876 р. споруджено будинок хімічного факультету, з головним входом з боку площі св. Юра.
Від 1921 р. навчальний заклад мав назву Львівської політехніки; нині — Національний університет "Львівська політехніка".

Читайте також:
Заснування першого ВНЗ у Львові
Народний Дім на місці першого львівського університету
Тут був музичний інститут, а не "конса"
Архітектурний ансамбль Львівської політехніки

Поділитися з друзями