Львівська студія телебачення

На вулиці Кривоноса №3 розташовується Львівська студія телебачення. Її будівля споруджена на місці колишнього австрійського порохового складу, закладеного тут на початку ХІХ століття.
Львівська телестудія мала розпочати своє мовлення 7 листопада 1957 р. з нагоди 40-річчя жовтневого перевороту в Петрограді. Але не встигли, і телевізійний сигнал почали передавати від початку 1958 р. з пересувної телестудії, а стаціонарна студія запрацювала навесні того ж року. Телеприймачі тоді були лише лампові. Перші моделі "КВН" мали екран величиною з поштову картку, а перед ним ставили велику скляну лінзу, заповнену дистильованою водою. Телевізори наступного покоління — "Руб ін", "Рекорд", "Львів" — мали вже значно більші екрани, тому лінз не потребували. Спочатку за користування телевізором, а також радіоприймачом побиралась абонементна плата. Ходили навіть по помешканнях спеціальні інспектори, щоб виявляти незареєстровані приймачі. У перші роки телевізори в місті, не кажучи вже про села, були рідкістю. Тому часто сусіди ходили до власників телеприймачів, щоб оглянути якийсь фільм чи футбольний матч, приносячи при цьому часом пляшку, і перегляд телепрограм поволі переростав у гостину.

Спочатку передавалися тільки програми Львівського телебачення, переважно українською мовою, що було чинником підвищення її статусу в зрусифікованому в 1950-х рр. Львові. До 1970-х телебачення було лише чорно-білим, аж тоді з'явився колір. Щодня, окрім четверга, бо тоді для телевізії був вихідний, надавалось кілька годин програмного продукту Львівського телебачення, а до того художні чи короткометражні кінофільми, переважно російською мовою. Українською надавались лише фільмовані вистави на кшталт "Сватання на Гончарівці" та київська кінохроніка. З 1962 р. Львівське телебачення було підключене до київського та моковського, і відтоді на екранах з'явились "Тєлєвізіонниє новості", "Голубой огоньок", "КВН", трансляції футболу та хокею, які потрохи відтісняли з ефірного часу продукцію Львівської телестудії. Згодом київське телебачення виділилося на окремий канал, потім з'явилася друга програма Центрального телебачення і для ЛТБ залишались по дві-три години не найкращого ефірного часу.
Свій зоряний час Львівське телебачення переживало у квітні-травні 1990 року, коли транслювались у прямому ефірі сесійні засідання Львівської обласної Ради народних депутатів першого демократичного скликання.

Читайте також:
Львівський ламповий телевізор

Поділитися з друзями