Необароковий палац на вулиці Дорошенка, 19

Найпомпезнішою кам'яницею на вулиці Дорошенка є будинок №19. Його збудували в 1909 році у необароковому стилі за проектом Володимира Підгородецького для банкіра Едварда Ляндау. Фасад прикрашають великі вікна, потужні коринфські колони та шість скульптур, створених Петром Війтовичем. Скульптури символізують (починаючи зліва): "Війну", "Мир", "Науку", "Мистецтво" (польською мовою — "Штука", тож ототожнюється вона з жінкою, що тримає в руках палітру і молоток), "Працю" і "Торгівлю" ("Гендель", уособлений постаттю Меркурія). Однак доволі вузька вулиця не дає можливості для огляду фасаду цього будинку.

Тут містилися різні офіси та крамниці. Зокрема, магазин горілок і лікерів Моха, чию традицію продовжує гуртовня на подвір'ї. В будинку розташувались три адвокатські контори. Взагалі вулиця Дорошенка була вулицею адвокатів. На ній мали свої офіси близько 50 правників, у переважній більшості гебреїв.

Була у цьому домі і друкарня, в якій до 1960 р. друкували газету "Львівський Залізничник" та багатотиражки львівських підприємств. Про престижність цього місця може свідчити той факт, що будинок збудували на місці досить пристойної триповерхової кам'яниці, спорудженої у 1888 р. за проектом Соломона Кроха, яка простояла лише два десятиріччя.

Поділитися з друзями