Новий пам'ятник у Львові. Митрополит Шептицький29 липня 2015 року на площі перед собором Святого Юра буде відкриття пам'ятника Митрополитові Шептицькому.
Зараз перед храмом триває завершальний етап робіт, мостять та оздоблюють постамент для самого пам'ятника, монтують освітлення. Сам монумент мають встановити сьогодні. Усі комунікації, які пролягають через цю територію, також замінили.
Іншу частину площі, що розташована ближче до «Львівської політехніки», не встигають закінчити до дня народження Митрополита, адже активісти, міська влада та церква досі шукають компромісу.

Митрополит Андрей Шептицький народився 29 липня 1865 в с. Прилбичі (Яворівський район, Львівська область) — граф, єпископ Української греко-католицької церкви; з 17 січня 1901 до смерті — Митрополит Галицький та Архієпископ Львівський — предстоятель Української греко-католицької церкви. Належить до знатного галицького роду Шептицьких.
За час свого служіння значно розбудував греко-католицьку церкву як в Україні так і за кордоном. Будучи одним із найбагатших людей Галичини щедро спонсорував українські культурно-просвітницькі товариства, надавав стипендії молодим митцям. У 1905 р. заснував Національний музей у Львові і придбав для нього велику кількість експонатів.
Зазнавав утисків більшовиків. Зокрема у 1939 році НКВДисти розстріляли його брата Лева і всю його сім'ю у родинному маєтку Шептицьких в Прилбичах. Помер 1 листопада 1944 року, його наступником став Йосиф Сліпий.

Читайте також:
Барочний ансамбль Львова. Собор святого Юра
Ярмарки на площі св. Юра

Поділитися з друзями