Палац ПотоцькихНайкрасивішою спорудою на вулиці Коперника є палац Потоцьких. Його збудували у 1889—1891 рр. на місці старого палацу Потоцьких у стилі барокового класицизму епохи французького короля Луї XIV. Новий палац почав будував граф Альфред Юзеф Потоцький у 1880 році, але він не дочекався його завершення. Закінчив будову і став першим господарем палацу його нащадок Роман Потоцький.

Головний вхід оздоблено портиком, вікна мають обрамлення. З тильного фасаду в бік парку виходить тераса з балюстрадою.

Зали першого поверху використовувалися з презентаційною метою. Другий поверх призначався для особистих апартаментів господарів, а третій — для гостей та служби. В інтер'єрах залів першого та другого поверхів частково збереглися настінний живопис, декоративна ліпнина, каміни, столярка кінця ХІХ століття.

22 листопада 1919 р. на палац впав літак американського пілота Едварда Ґрейвса, що брав участь у показових польотах над центром Львова з нагоди першої річниці зайняття міста поляками. Падіння літака та вибух паливних баків спричинив пожежу верхніх поверхів та даху будинку. Ремонт та реставрація палацу тривали до 1931 р.

З боку вулиці Коперника палац відділяє огорожа з парадною брамою та офіцинами для сторожі. Над брамою в картуші бачимо семираменний хрест. Це родинний герб родини Потоцьких "Пілява". Такий же герб встановлено у центрі фасаду над вікном другого поверху.

Читайте також:
Необароковий палац на вулиці Дорошенка, 19

Поділитися з друзями