Пам'ятник Пабло Пікассо

У світі налічується 16 пам'ятників, які присвячені Пабло Пікассо. Найоригінальнішими скульптурами іспанського художника вважають в таких містах, як у Львові ( вул. Зелена, Україна), Осієку (Хорватія), Москві (Росія), Малазі (Іспанія) та Кельцеві (Польща).

13 червня 2009 року за ініціативою, директора клубу "Пікассо" у Львові, Романа Кравчишина було встановлено пам'ятник Пабло Руїсові Пікассо. Скульптуру встановили на честь 12 річниці існування паб-клубу. Автором цього пам'ятника є львівський скульптор Володимир Цісарик. Враженя автора від виконаної роботи:

З Пікассо були думки втілити образ за допомогою засобів кубізму і якихось елементів з творчості митця, але потім вирішили, що якщо пам'ятник Пікассо, значить треба робити Пікассо таким, яким він був.

Чому художника зобразили роздягнутим практично до гола?
Пабло Пікассо як і багато хто з чоловіків, мав таку звичку, а саме прийти з роботи та вийти на балкон разом з цигаркою у руках. У Львові можна почути одну історію на це питання, і відповідь буде ось такою: одної ночі Пікассо вирішив закурити і вийшов з одного львівського закладу напівголим. Таким чином, те що найбільше вразило в цій історії скульпторів, те вони і відтворили на пам'ятнику іспанського художника. Та це ще не все, цигарка, яка є елементом пам'ятника, світиться на кінчику червоним полум'ям. У Львові цей пам'ятник ще називають "Пікассо в трусах".

Дещо про художника
Народився 25 жовтня 1881, в Іспанському місті Малага. Повне ім'я митця — Пабло Дієго Хосе Франсіско де Паула Хуан Непомусено Марія де лос Ремедіос Сіпріано де ла Сантісіма Трінідад Кліто Руїс-і-Пікассо. Пабло Пікассо вважають "найдорожчим" художником у світі, адже його картину "Оголена на тлі бюста і зеленого листя" 4 травня 2010 року було продано за 106,482 млн.доларів США, що і стало світовим рекордом у галузі мистецтва. Помер 8 квітня 1973.

Читайте також:
Львів, якого вже немає

Поділитися з друзями