Початок історії. Столиця Галицько-Волинського князівства 1272 — 1349 рр.

Поселення на місці Львова виникло в середині V ст. н. е. на березі річки Полтви, лівої притоки Західного Бугу, на західному кордоні України в 80 км від Польщі, біля підніжжя Замкової гори, на перетині давніх торговельних шляхів. З часом ці землі перейшли до Великоморавської держави. В X столітті на них почали претендувати Київська Русь і Польща.

Столиця Галицько-Волинського князівства 1272— 1349
Після тривалих воєн з поляками та міжусобних війн слов'янських князів у середині XIII ст. на троні зміцнився син Романа Мстиславовича — Данило Галицький, згодом видатний дипломат і політик. На честь свого старшого сина Лева, Данило Галицький назвав місто - місто Львів. Для захисту своєї держави він будує декілька фортець, у тому числі і львівську. Данило Галицький прийняв королівську корону і титул короля з рук папських послів. Цей титул вживали і його спадкоємці. У Галицько-Волинському літописі маємо першу згадку про Львів — 1256 рік. Король Данило Галицький, зміцнюючи кордони князівства, збудував місто, за всіма правилами того часу. Воно складалося з трьох частин — укріпленого міста, околиці та передмістя. Укріплення розташовувалося в районі нинішньої Княжої гори (стара Княжа гора знаходилась із заходу Замкової гори). Місто було відокремленим від Високого замку глибоким ровом та укріплене високими валами і частоколом таким чином, щоб надійно захищатися від ворога. Торговий шлях пролягав через місто, повз численних церков і костелів. Вони були дерев'яні, тому до наших днів не збереглися. На їх місці були побудовані кам'яні храми.
Львів поступово перетворюється у високорозвинуте місто, яке у 1272 р. стає столицею Галицько-Волинської держави. Князь Лев Данилович (1264—1301 рр.) реконструює та розширює стольне місто. У 1340—1349 роках, коли згас рід Романовичів, містом правив воєвода Дмитро Детько, як намісник литовського князя Любарта.

Джерело: ukraine-in.ua

Читайте також:
Львів за часів Польщі та Речі Посполитої (1349—1772 рр.)
Історія Львова в часи Австро-Угорщини (1772—1918 рр.)
Польський Львів (1918—1939 рр.)
Російська окупація Львова у Першій світовій війні
Перший день Другої світової війни у Львові (01.09.1939)

Поділитися з друзями