Пошта на площі Ринок. Палац Бандінеллі

4 березня 1629 року король Сигізмунд ІІІ Ваза видав декрет, за яким надає привілей італійцеві Роберто Бандінеллі утримувати регулярну королівські пошту у Львові. Відтоді з площі Ринок щотижня вирушали кур'єри, які доставляли кореспонденцію у великі міста Європи.

Роберто, як справжній італієць, одразу ж зрозумів, на чому можна у Львові заробляти непогані гроші. Крім того, у нього тут були добрі зв'язки. І коли Бандінеллі польський король надав привілей на організацію пошти, італієць започаткував виигідну справу. Він уклав із львівським магістратом "Ordinatio Posthal" - план організації пошти. Цей документ досі зберігають в історичному архіві у Львові. Там зазначалось, що Бандінеллі має право доправляти кореспонденцію зі Львова до Любліна, Варшави, Кракова, Гданська, Торуня, в інші чужі країни, а також зворотним маршрутом із тих міст до Львова. Звичайно королівську урядову пошту Роберто мав доставляти безкоштовно.

Кур'єрів, або ж, як їх називали, курсорів, було близько двадцяти. Це були дуже відповідальні люди, фізично добре підготовлені, витривалі та грамотні. Бандінеллі дуже пишався оперативністю своєї пошти. Курсори, яких він відправляв у різні міста Європи, гнали коней на всіх парах. Вони отримували досить велику платню. А за прушення термінів із курсорів стягували чималі штрафи - 5 грошів або навіть звільняли.
Ціна послуги пошти визначалась від ваги кореспонденції. Звичайний лист до Варшави коштував 3 гроші, до Ґданська - 6. Кур'єр відправлявся з площі Ринок щотижня у суботу, але якщо комусь потрібно було змовити курсора в інший день - доводилось дуже багато платити за таку розкіш. Пошта Бандінеллі з різними перервами діяла до самої його смерті 1651 року.

Пошта була розташована на площі Ринок, 2 (тепер це музей пошти), відома як палац Бандінеллі. Звели її 1593-го року. У 1629 році Роберто організував там пошту. Будинок прикрашений "риб'ячою лускою" та дельфінами, які символізують успіх у торгівлі.

Читайте також:
Кам'яниця Бандінеллі. Площа Ринок, 2
Ансамбль площі Ринок

Поділитися з друзями