Повітове місто ЗолочівМісто Золочів розташований за 70 км на схід від Львова, на лівому березі р. Золочівки. Археологічні розкопки свідчить про те, що вже в період раннього заліза тут існували поселення. Перша письмова згадка про місто датується 1441 роком. Золочів виріс на перехресті важливих торговельним центром західного Поділля. Золочів також був замком-фортецею, в якому сьогодні міститься професійно-технічне училище.

Українське населення Золочева за польської влади (до 1939 року) зазнавало національної дискримінації, яка проявлялась у всіх сферах життя, зокрема в питаннях народної освіти. У гімназії, яка була заснована в 1873 році, навчання велося польською мовою. У 1940 р., за радянської окупації, у Золочеві було відкрито дві початкові, дві неповні середні і три середні школи — з українською, польською, російською і жидівською мовами навчання. Для неписьменних і малописьменних дорослих були організовані спеціальні курси, вечірні школи.
29 червня 1941 року Золочів окупували німецькі війська. разом з гітлерівською армією у місто ввійшов й український батальйон "Нахтіґаль". Тоді-то на Замку було викопано дві ями, в яких було поховано тіла помордованих сталінським режимом мешканців Золочева і околиці. Більшовицькі садисти після вибуху війни з Німеччиною арештовували населення, а не маючи змоги вивезти, усіх помордували, а потім пострілом у потилицю вбивали. Усі ці жертви спочивають у спільній могилі на Золочівському цвинтарі.
Економічне обличчя Золочева визначають промислові підприємства. Одним з найбільших промислових підприємств міста є швейна фабрика — філія львівської фірми "Маяк", на якій працює понад 730 осіб. Її побудовано в 1955 році. Значного розвитку досягла харчова промисловість міста. Крім маслосирзаводу і м'ясокомбінату, у 1954 році створено харчокомбінат.

Читайте також:
Свірзький замок на Львівщині

Поділитися з друзями