Цукерня Ротлєндера на місці "Гранд-готелю"

На головній алеї міста, вулиці Кароля Людвіка, 11, містилась у минулому цукерня Ротлєндера. У другій половині ХІХ ст. у цукерні збиралася львівська еліта – артисти, журналісти й літератори. Власне тут репортери виловлювали матеріали для найпопулярнішої на ту пору рубрики “Місцева хроніка”, полюючи на відомості з товариського життя. Тістечка, торти, цукерки та морозиво, що готувалися під керівництвом славетного Леопольда Ротлендера, були добре знані далеко за межами Львова.

Ротлєндер походив зі швейцарської родини, розмовляв досконало польською і був щирим патріотом — брав участь у повстанні 1831 р., помагав грошима повстанцям, дав гроші для Смольки на створення пагорбу Люблінської Унії — це той самий пагорб на вершечку Високого Замку, з якого ми всі любимо милуватися Львовом.

Особливо людно було в цукерні в дні кінних перегонів. Тоді вже в тісному приміщенні місця бракувало і гості розташовувалися на тротуарі й бавилися від душі. Вифранчені пані та пани мали справжній раут на вулиці, а вулицями їм заздро приглядалася.
У 1893 р. на місці цукерні Ротлєндера архітектор Е. Герматник збудував "Гранд-готель".

Читайте також:
Перша львівська цукерня
Рецепти кавових напоїв в Галицьких часописах

Поділитися з друзями