Вулиця "Дорога з оленем" біля пл. РинокВперше в документах ця вулиця згадується у 1624 році під дещо незвичною назвою — "Дорога з оленем". Пов'язана назва була з тим, що будинок, який стояв на місці нинішнього будинку №45 на пл. Ринок (наріжного від Друкарської) називався "Під оленем". В ті часи вулиця була зовсім короткою — доходила лише до сучасної вулиці Вірменської і являла собою тупик. Лише у 1861 р., коли було знесено кам'яницю Августиновичів, вулиця з'єдналася з вул. Вірменською і протяглася до сучасної пл. Данила Галицького.

У 1871 р. була названа вул. Гродзіцьких на честь двох братів — польських військових діячів І половини XVII ст. Один з них збудував Королівський арсенал у Львові, а другий захищав Львів від Б. Хмельницького.
В грудні 1949 р. вулиця дістала сучасну назву на честь 375-річчя українського книгодрукування.
Профіль вулиці дозволяє до певної міри виділити лінію колишніх укріплень — вона понижується, а потім підвищується.
У середні віки майже всі будинки тут належали вірменам. Але ці будинки не збереглися. Лише в №5,7 можна простежити сліди старої архітектури. А тепер про найбільш цікаві забудови на вулиці Друкарській.Будинок №3. Збудовано його близько 1543 р. львівським патрицієм Штанцелем Шольцем. Називався він "Під богородицею" — від статуї богородиці, яка стояла в ніші фасаду. Пізніші перебудови змінили зовнішній вигляд будинку до невпізнання. У кінці XVII ст. він належав міському радникові Ю. Яськевичу, пізніше — його дітям. У 50-х роках ХІХ ст. власницею була Є. Бознанська, яка заповіла будинок Закладу сліпих. Заклад володів будинком, здаючи його в оренду, до 1940 року.Будинок №11. На фасаді — статуї рицарів, зображення Михайла архангела і двох орлів. Привертає увагу флюгер у вигляді золотого півня.

Джерело: Галицька брама. Б. Мельник

Читайте також:
Ансамбль площі Ринок
Вулиця Шевська, старіша від площі Ринок
Найдавніша вулиця поряд з площею Ринок

Поділитися з друзями