Зниклий будинок на проспекті Свободи

На світлині кінця ХІХ століття бачимо довжелезну будівлю австрійського, а згодом і польського Головного державного фінансового управління ( Izby Skarbowej), яка займала увесь "парний" бік проспекту Свободи - від костелу єзуїтів до Національного музею.
До речі, на фото ще немає, ні Національного музею, зведеного 1904 року, ні бань Преображенської церкви, збудованої 1898-го на місці костелу тринітаріїв.
Ліворуч вдалині - будинки Торгової площі, більшість з яких була знищена під час Другої світової війни. Сам будинок фінансованого управління,який постав у середині ХІХ століття, у роки війни був сильно зруйнований і до кінця сорокових років минулого століття його повністю розібрали. На тому місці 1952 року збудували Механічний технікум, згодом у цьому приміщенні був Палац піонерів, а нині - Шевченківський центр. Ближче до Національного музею, у тому ж таки 1952 році, звели будівлю Львівського будівельного технікуму, останні років тридцять тут - економічний факультет Львівського національного університету ім. І. Франка. І нарешті у часи незалежності між цими будинками побудували ресторани "Вежа крамарів" і "Княжий келих".

Автор: Ілько Лемко

Читайте також:
12 пам'ятників на проспекті Свободи
Найцікавіші будинки на проспекті Свободи

Поділитися з друзями